Obchody 25 lecia działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód - koncert Briańskiej Orkiestry Symfonicznej

1 sierpnia w Szczawnie Zdroju odbył się koncert Briańskiej Orkiestry Symfonicznej pod kierunkiem Eduarda Ambarcumiana – zasłużonego artysty Federacji Rosyjskiej. W ponad godzinnym koncercie muzycy zaprezentowali utwory z twórczości Stanisława Moniuszki, Johanesa Staraussa, Johanesa Brahmsa, Georgesa Bizeta i innych wielkich kompozytorów.

Fantastyczne wykonanie porwało szczawieńską publiczność z krzeseł, która raz po raz nagradzała muzyków gromkimi brawami.
Orkiestra istnieje od 1993r, i ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród oraz niezliczoną ilość koncertów w Europie i Azji. Muzycy szczególnie sobie cenią koncerty i ciepłe przyjęcie polskiej publiczności.
Koncert odbył się w ramach obchodów 25 lecia działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, a organizatorem poza stowarzyszeniem był Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju.
Podziękowania za wspaniały koncert składali Wicestarosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i Burmistrz Szczawnia Zdroju Marek Fedoruk.

Koncert Briańskiej orkiestry