Integracja mieszkańców Grząd i Grząd Górnych, czyli VII Festyn nad Grzędzkim Potokiem

W sobotnie popołudnie w malowniczych Grzędach w gminie Czarny Bór odbył się zorganiowany przez Rady Sołeckie Grząd i Grząd Górnych VII Festyn nad Grzędzkim Potokiem, współorganiowany przez Powiat Wałbrzyski w ramach Kalendarza imprez powiatowych 2017.

Pogoda dopisała i na boisku za świetlicą zjawiło się mnóstwo rodzin z dziećmi. Organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji. Były stoiska gastronomiczne, na których można było skosztować m.in. domowych wypieków Grzędzkich gospodyń. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, a mianowicie malowanie twarzy oraz mnóstwo zabaw i konkursów: szukanie piłeczek w stogu siana, test znajomości wiedzy o gminie Czarny Bór, zabawa w karetę, przeciąganie liny i wyścigi w parach. Dzieci mogły też poszerzyć swoją wiedzę o Powiecie wałbrzyskim pozyskując te informacje od Radych Powiatu. Nagrody w konkursach ufundowali współorganizatorzy: Powiat Wałbrzyski oraz Gmina Czarny Bór.
Do wspólnego biesiadowania zapraszały zespoły „Radość” oraz „Grzędowianki”, a wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a. Festyn, który był wspaniałą formą integracji dla mieszkańców Grząd i Grząd Górnych trwał do późnych godzin wieczornych.