Dni Kultury Kresowej

Liczna reprezentacja zespołów polskich z Mińska i Grodna zagościła w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju na koncercie „ Serce Kresów”. Koncert był kontynuacją tematu historii i kultury polskich Kresów zapoczątkowanego w ubiegłym roku projektem Dolnośląska Stolica Kultury.

Organizatorami koncertu było Stowarzyszenie Współpracy Polska Wschód i Powiat Wałbrzyski.
Na deskach Teatru Zdrojowego zaprezentowali się artyści na co dzień związani z organizacjami polonijnymi na Białorusi. Zespół Tańca Ludowego Kontrasty, Zespół Tęcza, Zespół Biedronki, Chór Majowy Kwiat, Trio WitaM. Koncert poruszył serca mieszkających na Ziemi wałbrzyskiej Kresowiaków, którzy mogli powrócić „ daleko, daleko, za Bugiem, daleko, w kraj rodzinny Matki mej...” Wzruszające piosenki wypełniły salę Teatru Zdrojowego po brzegi.
Finałowa piosenka „ Hej Sokoły” do śpiewania zachęciła nawet Starostę – Jacka Cichurę.
Wszystkim Państwu, obecnym na koncercie, serdecznie dziękujemy, że byliście z Nami w ten wyjątkowy wieczór.