Otwarcie odcinka drogi powiatowej między Chwaliszowem a miejscowością Sady Górne

W niedzielę 4 czerwca Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, przy udziale radnego powiatowego Bogusława Uchmanowicza, wójta Mirosława Lecha oraz mieszkańców gminy dokonał uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego odcinka drogi powiatowej będącej łącznikiem pomiędzy miejscowościami Chwaliszów i Sady Górne.

Łącznik ten umożliwia mieszkańcom szybkie przemieszczanie się z ominięciem Starych Bogaczowic. Mieszkańcy czekali na nową drogę ponad 20 lat, a w ich imieniu o remont nawierzchni aktywnie zabiegał radny Bogusław Uchmanowicz. „Zarząd Powiatu pod moim kierownictwem postawił na drogi, kulturę, modernizacje i inwestycje i są to nasze priorytety w działaniu na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców naszego powiatu. Obejmując funkcję Starosty obiecałem mieszkańcom nową jakość w zarządzaniu powiatem, a dzisiejsze otwarcie kolejnego już odcinka wyremontowanej drogi jest tego niezbitym dowodem” – powiedział Starosta Jacek Cichura.
Remont drogi wykonany został w ramach zadania pn. „Przebudowa i modernizacja odcinków dróg powiatowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego”