Powiatowy Dzień Sportu w Głuszycy

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca odbył się Powiatowy Dzień Sportu w Głuszycy. Pogoda dopisała i na boisku sportowym pojawiło się kilkaset dzieci. Organizatorzy imprezy: Powiat Wałbrzyski, Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie „Pomoc Dziecku” oraz CK-MBP w Głuszycy, przygotowali całą masę atrakcji.

Było mnóstwo konkurencji sportowych, zabawy prowadzone przez klaunów, zabawy muzyczne, gry i teatrzyk. Nie zabrakło także uwielbianych przez dzieci słodyczy. Otwierający imprezę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura powiedział: „Bardzo się cieszę, że możemy się tu dzisiaj razem bawić przy tak pięknej pogodzie i całej masie atrakcji. Dzień Dziecka to dzień zabawy, radości i szczęścia i tej dobrej zabawy życzę dzisiaj Wam wszystkim”. Burmistrz Głuszycy Roman Głód wręczył „Klucz do miasta” delegacji złożonej z dzieci przekazując im władzę na ten dzień. W pierwszej konkurencji wzięli udział organizatorzy - każdy z nich musiał wypić szklankę okropnie kwaśnego napoju i zachować przy tym uśmiech. Wszyscy zaliczyli tą konkurencję wzorowo. Imprezę finansował Powiat Wałbrzyski w ramach kalendarza imprez kulturalno – sportowych Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017. Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego pani Grażyny Owczarek, za co jej serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.