Kierowcy uważajcie na pogodę!

Szanowni Kierowcy! Informujemy, że w związku z silnymi porywami wiatru i możliwością występowania zamieci śnieżnych, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu na drogach powiatowych. Przypominamy, że drogi powiatowe utrzymywane są w IV i V standardzie zimowego utrzymania dróg, w związku z tym przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych mogą występować utrudnienia min. w postaci zasp śnieżnych. Przypominamy , że zgodnie ze standardami zimowego utrzymania dróg w kat. V stan utrzymania dróg przedstawia się następująco:
Jezdnia odśnieżona, w miejscach zasp odśnieżony co najmniej 1 pas ruchu z wykonaniem mijanek. Jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu. Po ustaniu opadów śniegu mogą występować: śnieg zajeżdżony, nabój śnieżny, śnieg luźny (do 16h), zaspy (do 24h). Dopuszcza się przerwy w komunikacji do 24h.
Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.
Występowanie utrudnień w ruchu na drogach powiatowych, związane z warunkami pogodowymi można zgłaszać pod numerem alarmowym 508 204 844