Program Profilaktyki Raka Piersi

Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być pacjentki, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania, Pacjentka może się zgłosić na nie sama lub po otrzymaniu informacji od świadczeniodawcy posiadającego umowę w danym zakresie świadczeń. Na badanie należy przynieść poprzednio wykonane zdjęcia mammograficzne w celu porównania.

Badania mammograficznego możemy dokonać w następujących placówkach:
  • Specjalistyczny Szpital im Dra Alfreda Sokołowskiego, ul. Sokołowskiego 4, 58-309 Wałbrzych
  • S.C. Raczyńscy, Halina Szymiec-Raczyńska, Mariusz Raczyński, Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Lekarsko-Stomatologiczna, ul. Miernicza 5, 58-200 Dzierżoniów
  • Centrum Usług Medycznych "Eskalup" Spółka z o.o., ul. Zamenhofa 47, 58-105 Świdnica
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDI-LAB" s.c. Wróbel i Wspólnicy, ul. Wałbrzyska 8-4A, 58-100 Świdnica