Wyjazdowa Komisja Oświatowa

Zgodnie z realizacją planu pracy Komisji Oświaty, Spraw Obywatelskich i Promocji Powiatu przyjętym na drugie półrocze 2016 r. członkowie komisji 22 listopada wzięli udział w wizytacji powiatowych placówek oświatowych oraz opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z przyjętym harmonogramem:

1. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  2. Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju
  3. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu
  4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Siodle
  5. Wielofunkcyjna Placówka Wychowawcza „Dom Dziecka Catharina”

Podczas wizyty w placówkach komisja miała możliwość zobaczenia większości pomieszczeń w wybranych placówkach. Były to min. gabinety terapeutyczne, internaty, pomieszczenia szkół, wybrane sale lekcyjne, czy też pokoje wychowanków, kuchnie oraz pomieszczenia administracji. Podczas komisji wyjazdowej członkowie komisji zapoznali się ze strukturą każdej z placówek, a także została im przybliżona problematyka związana z funkcjonowaniem odwiedzanych jednostek. Z ramienia Zarządu Powiatu pracę koordynował Wicestarosta Pan Krzysztof Kwiatkowski.