Dzień Pracownika Socjalnego

Na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto wszystkich pracowników służb społecznych, którzy swoja życiową drogę dedykowali służbie drugiemu człowiekowi. Z okazji tego święta przedstawiciele Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego odwiedzili podległe jednostki tj. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Dom Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle czy Dom Dziecka w Jedlinie-Zdroju, aby podziękować wszystkim pracownikom za szlachetną misję, jaką prowadzą na rzecz poprawy jakości życia wielu ludzi, dając im poczucie bezpieczeństwa i wiarę w lepszą przyszłość. To wyjątkowo ciężka, często niedoceniana praca jednak bardzo ważna i potrzebna. Za tą prace wszystkim Państwu dziękujemy, życząc wytrwałości.