Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od 5 października zaczęła działać na terenie całego kraju. Jest to portal policyjny, dzięki któremu każdy mieszkaniec regionu będzie mógł zadbać o bezpieczeństwo, anonimowo zareagować i podzielić się spostrzeżeniami. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach, jakie występują w Państwa okolicy, które później będą weryfikowane przez Policję. Jeśli informacja zostanie potwierdzona, Policja wprowadzi ją wprostna mapy. Pozwoli to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W związku z tym, w dniu dzisiejszym Starosta Wałbrzyski przekazał na ręce Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Andrzeja Basztury dwa laptopy zakupione przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Mamy nadzieję, że zakup ten wesprze pracowników w sprawnej obsłudze portalu.