Zmarł fundator Domu Dziecka Catharina Hubertus Heijnnen

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II.

Z przykrością informujemy o śmierci Fundatora Domu Dziecka Catharina w Nowym Siodle - Pana Hubertusa Heijnnena.
W roku 1998 Holendrzy zwrócili się z zapytaniem do Ministra Edukacji Narodowej, gdzie w Polsce mogliby wybudować Dom Dziecka. Spośród ofert wybrano Nowe Siodło oraz podpisano umowę między Fundacją H.J. Heijnen, a ówczesnym Zarządem Powiatu Wałbrzyskiego.

Dom Dziecka Catharina (nazwany tak od imienia żony założyciela fundacji) otwarto 30 czerwca 2001 roku. Warto wspomnieć, że Pan Hubertus Heijnen otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Mieroszów. Na zaproszenie rodziny zmarłego przedstawiciele Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Domu Dziecka Catharina wzięli udział w ceremonii pogrzebowej, która odbyła się w Roosendaal w Holandii dnia 18.10.2016 r.