Jubileusze w Szczawnie-Zdroju

W miniony weekend miały miejsce obchody 40-lecia Nagrody Kulturalnej Śląska oraz 25-lecia Traktatu o dobrej współpracy i przyjaznym sąsiedztwie pomiędzy Polską, a Niemcami. Pierwszy z trzech dni obchodów miał miejsce w Szczawnie-Zdroju, gdzie przyjechało wielu znamienitych gości min. Boris Pistorius - Dolnosaksoński Minister Spraw Wewnętrznych i Sportu, Klaus-Peter Bachmann - Dolnosaksoński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Sportu, Tadeusz Samborski – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura i oczywiście gospodarz miasta Szczawno- Zdrój Marek Fedoruk.  Laureatami Nagrody Kulturalnej Śląska 2016 r. została Julita Zaprycka – dyrektor Domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie oraz Hans-Dieter Rutsch – pisarz, publicysta i dokumentalista. Nagrody specjalne otrzymało Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne z Wrocławia. Przy okazji tego wydarzenie został odsłonięty pomnik Gerharda Hauptmanna w Szczawnie Zdroju.