Druhowie w bojach!

W dniu 17 września 2016 roku na terenie stadionu sportowego w Starych Bogaczowicach odbędą się Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w sporcie pożarniczym, które przeznaczone są dla strażaków będących w szeregach OSP oraz młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Zawody te są formą sprawdzianu sprawności fizycznej i umiejętności strażaków w działaniach ratowniczych, a dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych są sprawdzianem umiejętności posługiwania się sprzętem ratowniczym oraz przygotowaniem do przyszłej działalności w szeregach OSP.
Starosta Wałbrzyski mając na uwadze konieczność poszerzania umiejętności strażaków w działaniach ratowniczych, podjął decyzję o ufundowaniu nagród rzeczowych dla zwycięzców i uczestników zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na ten cel Pan Starosta przeznaczył 7.000,00 zł.
Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 i wraz z ogłoszeniem wyników trwać będą do godziny 14:00.