Dożynki w gminie Stare Bogaczowice 2016

„Bądź pozdrowiona, ziemio rodząca,

z dobroci Boga świat odradzająca,

tonami zboża, chlebnymi kłosami,

wstęgami rzek, wonnymi lasami. (Maria Majchrzak).

Święto plonów z gminie Stare Bogaczowice zakończyło tegoroczne zbiory. 10 września 2016r. podczas uroczystej Mszy Świętej gospodarze i zproszeni goście oraz mieszkańcy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

Po Mszy Świętej tradycyjnie chlebem i solą częstował Wójt Starych Bogaczowic Pan Mirosław Lech.

Na uroczystości dożynkowe zjechali włodarze okolicznych gmin, parlamentarzyści, przedstawiciele Policji i instytucji wspierających rolnictwo. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego reprezentował Pan Krzysztof Kwiatkowski - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego. Obecny był również Pan Piotr Zimnicki Prezes Powiatowego Zarządu PSL.

Program tegorocznych dożynek wypełniony był występami zespołów ludowych, konkursem na najlepszą orkę, w którym jurorem był Radny Powiatu Wałbrzyskiego Pan Bogusław Uchmanowicz, prezentacją przetworów rolnych i atrakcjami dla najmłodszych.

Jak głosił napis na dekoracji dożynkowej " Wszyscy żyją z gospodarza od myszy po cesarza."

Dziękujemy rolnikom za ich ciężką pracę, pot i trud włożony w zbiór plonów.