Rozpoczęcie roku szkolnego w Szczawnie-Zdroju z budżetem partycypacyjnym

W bieżącym roku Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przeznaczył kwotę 150 tyś. złotych na budżet partycypacyjny, który mimo pierwszej edycji spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. W gminie Szczawno Zdrój wygrał projekt „ Uniwersytet dziecięcy” na kwotą 15 015 zł. Pomysłodawczyniami i realizatorkami projektu były Mamy uczniów PSP w Szczawnie Zdroju oraz Pani Sylwia Kotarba – dyrektor placówki. Korzystając z rozpoczęcia roku szkolnego Starostwie – Pan Jacek Cichura i Pan Krzysztof Kwiatkowski przekazali sprzęt zakupiony w ramach projektu – tablice multimedialne, projektory i laptopy.

Dodatkowo do końca roku dzieci będą miały zajęcia z wykładowcami Uczelni Wyższych, które pokażą aktywizujące metody nauczania i pozwolą „dotknąć” nauki. Wicestarosta podkreślił, że realizacja projektu była możliwa tylko i wyłącznie dzięki ogromnego zaangażowaniu Dyrekcji szkoły i Rodziców. Wszyscy Panowie życzyli jednocześnie dzieciom samych sukcesów edukacyjnych w bieżącym roku szkolnym.