Dumka na dwa serca - czar polskich Kresów

Przed nami piąta edycja akcji Narodowe Czytanie, która objęta jest honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W związku z tym, iż mamy rok Henryka Sienkiewicza, zaproszeni goście na terenie całej Polski czytać będą fragmenty powieści „Quo vadis”.
W powiecie wałbrzyskim czytać będziemy w Szczawnie Zdroju oraz w Głuszycy i przy tej okazji odbędzie się również „Dumka na dwa serca – czar Kresów Wschodnich” – koncert w wykonaniu znanych aktorów polskiej sceny filmowej jak i teatralnej: Stanisława Górki, Aurelii Sobczak oraz Barbary Dróździńskiej, z którymi mogliście się Państwo spotkać 20 maja w Starych Bogaczowicach na pierwszym z pięciu planowanych koncertów. Wszystkich, którzy nie mieli okazji być i zobaczyć, a przede wszystkim poczuć klimatu sielskich Kresów Wschodnich serdecznie zapraszamy 3 września 2016r. (w najbliższą sobotę) do Domu Zdrojowego w Szczawnie Zdroju na godzinę 14:30 oraz do Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy o godzinie 18:00.
Serdecznie zapraszają: Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Zarząd Województwa Dolnośląskiego, Uzdrowisko Szczawno Jedlina, Burmistrz Głuszycy i CKMBP w Głuszycy.