Powierzenie realizacji zadań z budżetu partycypacyjnego

W 2016 roku Powiat Wałbrzyski – jako jeden z pierwszych Powiatów ziemskich z terenu Polski realizuje zadania w ramach budżetu partycypacyjnego. Ideą, która przyświecała Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego przy wdrażaniu opisanego przedsięwzięcia była chęć aktywizacji mieszkańców, tak, aby mieli oni wpływ na realizację zadań w swoich Gminach realizowanych z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. W chwili obecnej część zadań jest już przekazanych do realizacji. W ostatnim czasie Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wyłonił wykonawców do realizacji zadań w czterech Gminach Powiatu Wałbrzyskiego:
1. Zgodnie z Uchwałą Nr 86/2016 z dnia 29 czerwca 2016 roku przyznano dotację Wałbrzyskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z siedzibą w Wałbrzychu przy ul. Buczka 13 na powierzenie realizacji zadania pn: Bezpieczne wakacje nad Jeziorem Bystrzyckim dla mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego - Gmina Walim, Zagórze Śląskie - wysokość dotacji: 14.775,00 zł
2. Zgodnie z Uchwałą 85/2016 z dnia 29 czerwca 2016 roku przyznano dotację Stowarzyszeniu "Biegaj w Jedlinie" z siedzibą w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej 13 na powierzenie realizacji zadania pn: Spotkania biegowe dla dzieci i młodzieży "Biegaj w Jedlinie" Edycja jesień 2016 -wysokość dotacji: 12.975,00 zł
3. Stwórzmy nasze miejsce spotkań - festyn i warsztaty edukacyjne dla mieszkańców gminy Mieroszów - kwota dofinansowania: 17.920 zł - Wybrany realizator projektu: Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczne "Filtrator" z siedzibą w Mieroszowie.
4. "Pieszy Międzygminny Rajd wokół Trójgarbu" - kwota dofinansowania 11.085 zł - Wybrany realizator projektu: Fundacja Edukacyjno-Społeczna "Polny Kwiat" z siedzibą w Starych Bogaczowicach.
Ponadto w Gminie Szczawno-Zdrój odbyły się już pierwsze zajęcia edukacyjne w ramach projektu pn: Uniwersytet dziecięcy w Miejskiej Szkole Podstawowej w Szczawnie-Zdroju – Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju, ul. Sienkiewicza 32, gdzie wartość projektu wynosi: 15.015,00 zł.