"Polskie malarstwo historyczne w plenerze" - wystawa reprodukcji malarstwa polskiego

W ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury mieszkańcy Powiatu wałbrzyskiego mieli okazję oglądać plenerową wystawę Polskiego Malarstwa Historycznego podczas Festiwalu Gulaszu w Walimiu. Malarstwo historyczne narodziło się w XIX w., choć tak naprawdę znane jest już od czasów starożytnych. Wszyscy zwycięzcy starali się upamiętnić swoje sukcesy . W XIX w., nurt ten uchodził za jeden z najszlachetniejszych nurtów w malarstwie. Prezentowane były obrazy pędzla min.Jana Matejki, Juliusz i Wojciecha Kossaków, Jana Chełmońskiego . Mały wycinek historii Polski prezentowali dla mieszkańców artyści z Agencji Artystycznej WARTKI Pana Roberta Delegiewicza.