Akcent DSK podczas IV Festiwalu Gulaszu

W Walimskim Parku Jordanowskim odbył się po raz IV Festiwal Gulaszu zorganizowany przez Gminę Walim. W konkursie brało udział 17 potraw przygotowanych przez ochotników. Wybór był bardzo trudny jednak udało się wytypować tą zdecydowanie najlepszą, która zapewniła jej twórcą nagrodę główną, jaką był wysokiej jakości telewizor i pamiątkowa chochla. Swój gulasz, który nie odstawał smakiem od tych najlepszych przygotował również sam Wójt Gminy Adam Hausman. W tym roku przy okazjiFestiwalu Gulaszu odbyła się również wystawa Polskiego malarstwa historycznego w plenerze, wpisująca się w program Dolnośląskiej Stolicy Kultury, którą goście obecni na festiwalu mogli zwiedzać. Pośród licznych obrazów umieszczonych na terenie parku znalazły się reprodukcje dział Jana Matejki, Juliusza Kossaka czy Wojciecha Kossaka. Cieszy fakt, że i tego rodzaju wystawy malarskie przyciągają uwagę mieszkańców powiatu. Serdeczne podziękowania dla Wójta Adama Hausmana za świetną organizację imprezy. Naprawdę warto było przyjechać.