PaTPORT 2016

PaTPORT to najnowsze i najprostsze rozwiązanie organizacyjne dla osób zainteresowanych zainicjowaniem lub włączeniem już prowadzonych działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej do ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” realizowanego w kraju od 2006 roku. Opiekunowie pierwszych na Dolnym Śląsku PaTPORT-ów działających przy Publicznym Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Walimiu i Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu zorganizowali w dniu dzisiejszym I Walimski Dzień Profilaktyki, w którym udział wziął Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski. Uczestniczy zapewnili wyjątkowe widowisko wypełnione spektaklami o profilaktyce, tańcami i śpiewem oraz bardzo pouczającymi wykładami na temat skutków uzależnienia. " To bardzo ważne aby młodzi ludzie, szczególnie narażeni w dzisiejszych czasach na niebezpieczne używki, łatwo dostępne i dystrybuowane w sposób niekontrolowany, zrozumieli, że to oni sami , w pierwszej kolejności muszą zadbać o swoje zdrowe i bezpieczeństwo. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby w sposób alternatywny pokazać młodzieży zagrożenia czyhające na nich w dzisiejszym świecie." - Powiedział Wicestarosta. Gratulujemy Organizatorom pomysłu i świetnie przygotowanej imprezy.