Wariacje kulinarne w Powiecie Wałbrzyskim

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowym Siodle odbyły się przepyszne „Wariacje kulinarne – przystawki i desery” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wałbrzyskiego.

23 maja zaprezentowali się najlepsi z najlepszych . Pod bacznym okiem Pana Mieczysława Chojnowskiego – Mistrza Świata Cukierników z Cukierni Świerszczyńscy w Wałbrzychu -  uczniowie ośrodka w Nowym Siodle oraz Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Wałbrzychu doskonalili się w trudnej sztuce przygotowania i serwowania deserów. Uczniowie wałbrzyskiej szkoły Oskar Kamiński i Oskar Jankowski mogą się już poszczycić tytułem Wicemistrza Polski zdobytego podczas targów EXPO SWEET 2016 w Warszawie. Uczniowie SOSW w Nowym Siodle szlifowali swój kunszt cukierniczy obserwując bardziej doświadczonych kolegów. Uczniowie zaskoczyli gości serwując deser z masy waniliowo – czekoladowej z serka maskarpone na kruchym spodzie z płatkami żurawiny w otoczeniu świeżych owoców i mięty. Pani Dyrektor Dorocie Błażejowskiej nalżą się szczególne podziękowania za pomsł i budowanie nowej jakości we współpracy szkoł z terenu Powiatu i miasta.