Nowa osnowa geodezyjna w gminie Walim

Obraz mapy z naniesionymi punktami GPS

Powiat Wałbrzyski decyzją Wojewody Dolnośląskiego otrzymał dotację w kwocie 100.000 zł na; Gromadzenie i aktualizację państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Kwota ta przeznaczona jest na pokrycie kosztów założenia szczegółowej osnowy poziomej 3 klasy dla gminy Walim.

Zadanie to polega konkretnie na wyznaczeniu nowych punktów pomiarów geodezyjnych umożliwiających wykorzystanie systemu GPS do obliczeń . Wszystkie dane zostaną wprowadzone do elektronicznego systemu Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu . Umożliwi to szybszą realizację pomiarów geodezyjnych, pełen nadzór nad pomiarami wykonywanymi przez geodetów w terenie oraz pozwoli na szybszą realizację prowadzonych spraw. Z powodzeniem można powiedzieć że po wdrożeniu projektu osnowa geodezyjna na terenie gminy Walim będzie jedną z najnowocześniejszych w regionie.