Magia pisanki- Wyjątkowe specjały na Wielkanoc...

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbył się konkurs wielkanocny pod nazwą „Kultywowanie kulinarnych tradycji świątecznych w Powiecie Wałbrzyskim - Wielkanoc 2016r.” Corocznie jest on organizowany wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. W tym roku dołączyła również Dolnośląska Izba Rolnicza, która ufundowała nagrody dla osób wyróżnionych.

W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele z terenu Gmin Powiatu Wałbrzyskiego, którzy zaprezentowali swoje popisowe dania świąteczne związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wszystkie dania były niezwykle smaczne, wiele innowacyjnych jak kiełbasa jajeczna czy bardzo tradycyjne jak żupa chrzanowa w chlebku. „Cieszymy się, że tak chętnie mieszkańcy uczestniczą w naszych konkursach, że dbają z nami o tradycje i chcą pokazać innym jak smacznie i pięknie może wyglądać nasz stół na Wielkanoc” . Jury nagrodziło laureatów, a także złożyło podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięską potrawę: kaczkę z podrobami przyrządziła Pani Ewa Durkacz z Borówna. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.