Niemiecka szkoła od wewnątrz..

Dnia 15 marca 2016r. miała miejsce delegacja Członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Pana Mirosława Potapowicza w szkole Beruflisches Schulzentrum „Julius Weisbach”we Freibergu.

W wizycie i w spotkaniu z Dr. Frankiem Wehrmeister uczestniczył także Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej - Curie Pana Piotr Kubicki oraz inspektor Pani Magdalena Kulpińska z Wydziału Organizacyjnego, Promocji i Oświaty Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Celem wizyty było zainicjowanie współpracy pomiędzy szkołami na polu kulturalno-oświatowo-edukacyjnym. Delegacja zwiedziła placówkę , warsztaty i bazę techniczną szkoły. Przedstawiono zasady kształcenia i finansowania jednostki. Wizyta miała charakter roboczy , gdyż Zarząd planuje przywrócić system kształcenia zawodowego.