Wiem kim będę!- odkrywamy zainteresowania dzieci.

Ogłoszony przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną Konkurs plastyczny dla klas 0-III pt" Mój pomysł na zawód" przyciągnął szerokie grono zainteresowanych uczniów ze szkół podstawowych Powiatu Wałbrzyskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań zawodowych, kształtowanie wyobraźni dotyczącej przyszłości zawodowej, wspieranie dziecka w rozwijaniu zainteresowań oraz sprawdzenie własnych umiejętności.

Laureatom konkursu w dniu dzisiejszym tj. 18 luty 2016r. nagrody za najciekawsze prace wręczał Starosta i Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego. Na zaproszenie Starosty Pana Jacka Cichury dzieci miały niecodzienną szansę zobaczyć jak wygląda praca Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Odwiedziły kancelarię i gabinety członków Zarządu. Było wiele uśmiechu, radości i ciekawych pytań -być może od przyszłej Starościny lub Starosty... Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, drobnych gadżetów i łakoci. "To wspaniała idea, która jak widać przyniosła dzieciom wiele radości i pozwoliła odkryć ich zainteresowania zawodowe. Sądzę, że właśnie takie inicjatywy pozwalają odkryć dziecięce talenty, które pielęgnowane, mogą w przyszłości zaowocować wspaniałą karierą zawodową"- mówi Starosta.
Dziękujemy Pani Reginie Marciniak - Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz Pracownikom Poradni za organizację konkursu. Małym zwycięzcom serdecznie gratulujemy.