Powiatowa Rada Rynku Pracy obradowała.

5 lutego 2016 w Powiatowym Urzędzie Pracy odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy –organu opiniodawczego Starosty. Obradom przewodniczyła Pani Poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka.

Pierwszy porządek obrad zawierał 9 punktów i przyjęto go bez sprzeciwu. Ustalono kierunki szkoleń zawodowych oraz zaopiniowano nowy kierunek kształcenia.
Przegłosowano pozytywnie sprawozdanie z pracy PUP, a także racjonalność wykorzystania środków finansowych za rok 2015. Poziom bezrobocia spada, a wielu zaktywowanych nadal utrzymuje zatrudnienie po 24 m. Obrady przebiegały sprawnie choć burzliwie.
„Wszelkie sugestie Rady będę brał pod uwagę podejmując finalne decyzje w tematach omawianych. Celem nadrzędnym jest dobro mieszkańców Powiatów, ponieważ dla nich się tutaj zbieramy i obradujemy. Co polepszyć, jak podzielić i jak efektywniej współpracować”- mówił Starosta Pan Jacek Cichura.
Kolejne posiedzenie planowane jest z początkiem marca.