Konferencja w PSP Wałbrzych

W dniu dzisiejszym (11.12.2015) Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Jacek Cichura uczestniczył w konferencji strażacko-samorządowej. Spotkanie dotyczyło funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.

Jednocześnie odbyła się prezentacja i poświęcenie pozyskanych w 2015r. samochodów pożarniczych. "Cieszymy się jako Powiat, że nasza straż jest coraz lepiej wyposażona. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu i samego miasta Wałbrzycha, co zawsze stanowi priorytet wszelkich działań. Samochody są nowym, bardzo dobrym funkcjonalnie sprzętem i cieszymy się, że na takim pracować będą strażacy. Jednakże życzymy i sobie i strażakom, aby te samochody jak najrzadziej wyjeżdżały” – mówił Starosta. Na konferencji poruszono także temat współpracy samorządów terytorialnych z OSP.