Święto Górnika.

Barbórka. Dziś uroczyście otwarto wystawę „Gustaw – Witold Symbol Niemieckiego i Polskiego Trudu Górniczego”.

W Centrum Kulturalno-Kongresowym w Boguszowie-Gorcach górnicy w galowych strojach witali zaproszonych gości. Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura wraz z Członkiem Zarządu Panem Mirosławem Potapowiczem oraz Radnymi Rady Powiatu Wałbrzyskiego reprezentowali Powiat. Starosta wygłosił krótkie przemówienie. „Praca górnika to zmagania człowieka z naturą-materią nieprzewidywalną i silną jak nic innego… Dzień Górnika to czas radości, ale także refleksji nad stanem polskiego górnictwa. Polska należy do krajów bardzo bogatych w złoża kopalin użytecznych i aby prawidłowo się rozwijać musimy te kopaliny wydobyć i umiejętnie zagospodarować. To miejsce, Boguszów –Gorce, bogate jest w historię wydobywczą. Naznaczone potem i znojem pokoleń górników. Kultywowanie historii uczy pokory młode pokolenia, a każda wiedza wzbogaca…”-mówił Starosta. Wystawa przedstawiała wiele ciekawych eksponatów i dokumentów, także tych udostępnionych dzięki współpracy z Muzeum w Goerlitz.

Wszystkim Górnikom z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć serdeczne życzenia.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!