Sądowa dokumentacja w sprawie sporu "o miedzę"..

W miniony piątek (06.11.2015r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu Burmistrz Głuszycy przekazał  na ręce Starosty Jacka Cichury i Wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego archiwalne dokumenty z lat 1887-1902 w odnalezione podczas prac budowlanych w Głuszycy.

Przekazanie odbyło się w obecności przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu – Marka Kowalskiego. Według wstępnej informacji to dokumentacja sprawy sądowej o przysłowiową „miedzę”.
W najbliższym czasie dokumenty trafią do Archiwum Państwowego we Wrocławiu i Kamieńcu Ząbkowickim w celu odgrzybienia i skatalogowania. Ideą jest, by opracowane i zabezpieczone dokumenty zostały na terenie Powiatu Wałbrzyskiego i były dostępne dla zwiedzających np. w obiekcie o statusie muzealnym, jakim jest Podziemne Miasto Osówka.