Rozwijamy turystykę! Nowy projekt polsko-czeski...

W dniu 29.10.2015 r. odbyło się spotkanie robocze z partnerami z Republiki Czeskiej. Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura i Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski rozmawiali ze Starostą Nechanic Panem Jiri Pecharem o planowanych wspólnych działaniach pod kątem wykorzystania środków finansowych z programu INTERREG V a Czechy-Polska.

Strona Polska przedstawiła propozycję projektu dotyczącego turystyki. Projekt ma polegać na postawieniu kiosków multimedialnych w najbardziej atrakcyjnych miejscach Powiatu Wałbrzyskiego oraz Nechanic, przygotowaniu wydruku map, przewodników i wspólnych działaniach miękkich mających na celu promocję obu partnerów. Strona Czeska również przedstawiła swoje potrzeby, w których widziałaby polskiego partnera. Są to infrastruktura sportowa boiska, hala sportowa, sala gimnastyczna oraz projekt miękki dotyczący edukacji skierowano do dzieci i młodzieży szkolnej. Starosta Nechanic zaproponował również rozszerzenie współpracy Powiatu Wałbrzyskiego na Mikroregion Nechanice skupiający 27 gmin.