"Zgoda buduje, niezgoda rujnuje"...

Dzisiaj, 26 października 2015r. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisławem Janorem spotkali się z pisarzem Stanisławem Michalikiem w jego posiadłości.

Zgodnie z maksymą J. Kochanowskiego „ zgoda buduje, niezgoda rujnuje” Starosta Wałbrzyski chciał zażegnać spór medialny jaki powstał w oparciu o felieton autorstwa Pana Stanisława Michalika, który ukazał się na łamach tygodnika „DB2010”. Felietonista wystosował  przeprosiny do Pana Starosty oraz podarował mu swoją ostatnią publikację pod tytułem ” Głuszyca- miasto włókniarzy”.
Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej i otwartej atmosferze. Panowie dyskutowali o losach budynku opisywanego w felietonie i faktach, które związane były z tą nieruchomością. Dyskutowano o losach miasta Głuszycy i działaniach na rzecz dobra mieszkańców gminy. Panowie uścisnęli sobie dłonie. Mianownikiem łączącym byłego i obecnego Starostę jest zdroworozsądkowe, logiczne podejście do problematycznych sytuacji oraz działanie dla dobra naszego powiatu.