Anioły nad hospicjum..

W sobotę 04 września 2015 roku godz. 13.30 Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura uczestniczył w uroczystym otwarciu dobudowanej części Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

W nowym budynku znajduje się sala rehabilitacyjne, poradnia, centrum wolontariatu, pokój pożegnań oraz bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów.
Z wałbrzyskiego Hospicjum korzysta ponad 1700 pacjentów rocznie a z pomocy korzystają mieszkańcy powiatów; wałbrzyskiego, kłodzkiego, świdnickiego, kamiennogórskiego a nawet bolesławieckiego. Rozbudowa obiektu była więc niezbędna. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln. złotych.
„Ciszymy się, że hospicjum to istnieje w centrum miasta, że rodziny podopiecznych mają ułatwiony kontakt ze swoimi bliskimi. Pamiętajmy, że starość to droga, którą musi przejść każdy z nas. Nie wiemy co nas w tej drodze spotka, więc bądźmy pomocni, wrażliwi na innych, serdeczni. Pamiętajmy o tym, by cieszyć się z każdej chwili spędzonej ze swoimi bliskimi. To miejsce ma być domem. Ciepłym i przytulnym. Bo dla ich pacjentów to często ostatni dom, w którym żyją” – przemawiał Starosta. Uroczystość uświetnił chór „Millenium” pod dyrekcją Małgorzaty Wiłkomirskiej.