Spotkanie partnerskie w Nechanicach

W ramach współpracy międzynarodowej i na zaproszenie Starosty Nechanic przedstawiciele Starostwa Powiatowego uczestniczyli w " Pożegnaniu wakacji" w TUNE k/Nechanic.

Impreza zgromadziła setki uczestników. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji : wystawa sprzętu wojskowego, przejażdżki  wozami bojowymi a dla najmłodszych kąpiel w pianie.
Spotkanie włodarzy dwóch zaprzyjaźnionych powiatów było okazją do nawiązania kolejnych kontaktów i kolejnych tematów do realizacji.
" Planujemy zacieśniać współpracę z naszymi partnerami zza miedzy aby ożywiać ruch turystyczny w naszym regionie. " - mówi Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski. " Chcemy pokazać turystom z Czech, że warto odwiedzić Ziemię wałbrzyską, że mamy ofertę na każdą porę roku i dla każdego turysty"
W ramach planowanego na październik Turnieju Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego planowany jest mecz towarzyski w piłkę nożną : Powiat Wałbrzyski kontra  Powiat Nechanice.  Już dziś zapraszamy serdecznie!!!