Ku czci Ułanów Legii Nadwiślańskiej...

W miniony piatek pod Pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca zwycięską bitwę ułanów na Czerwonym Wzgórzu w 1807r.

Przypomniano losy i dokonania poległych bohaterów.

Spotkanie rozpoczęło się od Hymnu Polski, a po uroczystym apelu nastąpił moment złożenia kwiatów pod pomnikiem.Kwiaty złożyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele szkół, a także przedstawiciele Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S. A. i Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju.

Radę Powiatu Wałbrzyskiego oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu reprezentował Krzysztof Krajewski-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej oraz obecność wrocławskiej Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.