Wręczenie stypendiów Starosty Wałbrzyskiego

W dniu 28 września br. Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski wręczył 12 uczniom i absolwentom Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie stypendia za wyniki w nauce w roku 2019/2020.

W czasie uroczystego wręczenia stypendiów obecny byli także Radni Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Przewodniczącą Rady - Sylwestrą Wawrzyniak, którzy w dniu dzisiejszym wizytowali szkołę w Szczawnie-Zdroju na wyjazdowym posiedzeniu Komisji Oświaty, Polityki Społecznej i Promocji Powiatu.

W przemówieniu do zebranych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli-wychowawców Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski pogratulował stypendystom wyników w nauce w roku 2019/2020 i zachęcał do konsekwentnej pracy i rozwijania swoich pasji w szkole i na uczelniach w bieżącym roku. Starosta podkreślił, że swoimi osiągnięciami uczniowie i absolwenci rozpoczęli pisanie idealnego życiorysu, który może być dla nich kluczem do drzwi najlepszych szkół, czy do zdobycia pracy w najlepszych firmach.

Stypendia otrzymali:

•  Katarzyna Dziewońska - absolwentka LO
  •  Amina Kipińska - absolwentka LO
  •  Wiktoria Lesiak - absolwentka LO
  •  Ernest Buchowiec - absolwent LO
  •  Michał Wilczewski - uczeń LO
  •  Michał Brzozowiec - uczeń Technikum Ochrony Środowiska
  •  Paulina Mazur - uczennica Technikum Ochrony Środowiska
  •  Radosław Palka - uczeń Technikum Informatycznego
  •  Paulina Felicka - uczennica Technikum (technik spedytor)
  •  Karolina Baron - uczennica Technikum (technik spedytor)
  •  Karolina Sztych - uczennica Technikum Ochrony Środowiska
  •  Norbert Tackowiak - uczeń Technikum Ochrony Środowiska

Po wręczeniu listów gratulacyjnych i upominków wiązanki kwiatów otrzymała Dyrekcja Zespołu Szkół: Jolanta Ozimek - Dyrektor oraz Iwona Czech - Wicedyrektor. Symboliczną różę za wdzięczność otrzymali także wychowawcy stypendystów. W przemówieniu kończącym uroczystość Dyrektor Szkoły Jolanta Ozimek podziękowała nauczycielom za starania nad rozwojem talentu uczniów, uczniom za pracę i konsekwencję, a władzom Powiatu zaś za docenienie tych starań. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie z nagrodzonymi.