Są już środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych!

W dniu 7 września wpłynęły na rachunek Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu środki w kwocie 1.226.071 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 I nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln zł. Łącznie w skali całego kraju aż 1 mld zł dla powiatów ziemskich.  W sytuacji gdy wiele powiatów boryka się z trudnościami finansowymi z powodu spadku dochodów własnych z powodu COVID-19, dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji to faktyczna Tarcza dla samorządów i droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i małe jednostki. Kwota dotacji dla Powiatu Wałbrzyskiego została ustalona z relacji wydatków majątkowych i zamożności powiatów. Środki z dotacji zostaną przeznaczone głównie na inwestycje modernizacji dróg powiatowych.

Rządowi, za dotrzymanie słowa, dziękujemy!

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych