Wystawa malarstwa "Artyści - Dzieciom" w Starostwie

Data opublikowania: .

W dniu 2 września otwarta została w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu wystawa malarstwa pt. "Artyści - Dzieciom ; Piękno Ziemi Wałbrzyskiej" artystów zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków Oddział Dolnośląski. 

Wystawę otworzył przed licznie zgromadzonymi gośćmi, w imieniu władz Powiatu, Starosta Wałbrzyski - Krzysztof Kwiatkowski, który przytoczył swoje słowa z katalogu wystawy:  - Pragnę, aby dzieła artystów z naszego regionu ukazujące piękno Ziemi Wałbrzyskiej zachwycały, uwrażliwiały na sztukę i jednocześnie zachęcały do odwiedzenia miejsc uwiecznionych na obrazach. Starosta dodał, że ideą lokalizacji wystawy w obiektach użyteczności publicznej jest zbliżenie sztuki do ludzi w miejscach, w których najczęściej przebywają, dlatego przyszłe odsłony tej wystawy znajdą miejsce w gminnych bibliotekach, czy urzędach: - Chetnie angażujemy się w takie inicjatywy - niosące wartość dla naszego regionu i jego mieszkańców. Zależy nam szczególnie na dotarciu ze sztuką do dzieci i młodzieży, tak by nauczyć ich wrażliwości i doceniania miejsc w których żyją.

Następnie głos zabrał Piotr Pawlicki - Prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, który przedstawił genezę wystawy i wyraził radość i wzruszenie że udało się ją doprowadzić szczęśliwie do dzisiejszego wernisażu. Wystawa finalnie ma zakończyć się przekazaniem w darze prezentowanych obrazów na potrzeby placówek opieki i szkół w powiecie wałbrzyskim. Następnie przedstawił artystów i poprosił ich o opisanie swoich wrażeń przy tworzeniu obrazów.

Po przemowach kwiaty artystom wręczyła Sylwestra Wawrzyniak - Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego, a zgromadzona publiczność nagrodziła artystów oklaskami. 

Wystawę obrazów można zobaczyć do 17 września w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Aleja Wyzwolenia 24, I piętro.

Prosimy o zabranie ze sobą maseczek i stosowanie dystansu społecznego.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500