Narodowe Święto Zwycięstwa

8 Maja to Narodowe Święto Zwycięstwa – dzień zwycięstwa nad faszyzmem. Dokładnie 75 lat temu zakończyła się II wojna światowa w Europie. Największy konflikt zbrojny w historii ludzkości, który pochłonął 55 milionów istnień. W tym dniu podczas skromnych obchodów rocznicy Starosta Wałbrzyski pan Krzysztof Kwiatkowski oraz Wicestarosta pani Iwona Frankowska złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Walimiu.

Na cmentarzu w Walimiu w zbiorowych mogiłach spoczywają ofiary wojny - więźniowie obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i jeńcy wojenni z Polski oraz z innych podbitych przez hitlerowskie Niemcy części Europy, którzy zmarli lub zostali i zamordowani przy budowie podziemnych fabryk kompleksu "Riese".

W dniu 8 maja radości ze zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami niech towarzyszy również zaduma nad losem wszystkich tych, którzy oddali swoje życie w imię walki o wolność, godność, o swój kraj.

Cześć ich pamięci!