Życzymy wszystkim Strażakom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i bezpiecznej pracy

Zarząd oraz Radni Powiatu Wałbrzyskiego z okazji Dnia św. Floriana życzą wszystkim Strażakom, aby Wasz patron był natchnieniem do dalszej ofiarnej służby - tej ochotniczej i tej zawodowej.

Korzystając z okazji składamy Wam również podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie w niesienie pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Dzień Strażaka

Święto strażaków i straży pożarnej oficjalnie ustanowione zostało w 2002 r. Od lat jednak obchodzone już w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana - patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom (zawodowym i ochotnikom) za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi.