III Gala Kresowa

W Starych Bogaczowicach w dniu 17.11.2019 r. odbył się międzynarodowy koncert w ramach III Gali Kresowej, którego organizatorami byli: Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego , Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oraz Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Uczestnicy koncertu wysłuchali artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Uzbekistanu, w patriotycznym repertuarze pt. „Śpiewnik domowy”, którego tematem przewodnim była 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki.

W koncercie wystąpili: Halina Sokolnik – solistka Państwowej Filharmonii w Mińsku, wokalistka Nadzieja Brońska z Mińska, Marta Perchacz z Ukrainy, Inna Kamarian z Uzbekistanu, zespół wokalny „Koleżanki tego Pana” oraz chór „Głos duszy” - działający przy kościele św. Szymona i św. Heleny w Mińsku. Kierownikiem muzycznym koncertu był Witalij Aleszkiewicz, a reżyserem koncertu – Marina Towarnicka.
Organizatorzy wraz z artystami zaśpiewali jeden z utworów, następnie Starosta Krzysztof Kwiatkowski wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Panem Bogusławem Uchmanowiczem wręczyli artystom białe róże, podziękowali za wspaniały koncert, który dostarczył wiele emocji i wzruszeń, a także zaprosili na poczęstunek.
Na koniec koncertu wszyscy występujący artyści odśpiewali Hymn Zespołów Polonijnych.