Budżet Partycypacyjny 2019r. w Boguszowie-Gorcach!

W dniu dzisiejszym Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego uczestniczyła w przekazaniu Środków finansowych w wysokości 40966 zł.z Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2019.

W ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Boguszowa – Gorc przez Powiat Wałbrzyski poprzez doposażenie w sprzęt ratowniczy i odzież ochronną Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej „Gorce” w Boguszowie – Gorcach.Zakupiony sprzęt do działań ratowniczych to: wyważacz do drzwi, plecak R1 z wyposażeniem, ubrania bojowe, obuwie strażackie.

Wyżej wymienione elementy wyposażenia dla jednostki OSP „Gorce” pozwolą na zwiększenie skuteczności działań, zapewni większe bezpieczeństwo w strefach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia, a co najważniejsze będzie służył mieszkańcom.
Projekt realizowany przez Powiat Wałbrzyski w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2019 ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, a także skuteczności podejmowanych działań ratowniczo – gaśniczych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i tego typu działania zawsze będą wspierane przez Powiat Wałbrzyski.