11 listopada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Z-ca Burmistrza Miasta Boguszów-Gorce Sebastian Drapała zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada z udziałem Kawalerzystów z 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka, które odbędą się w Boguszowie-Gorcach.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach z udziałem Kompani Honorowej 10 BKPanc. Po zakończonej mszy świętej nastąpi przemarsz Kompani Honorowej wraz z Pocztem Sztandarowym na teren Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold Ceremoniał wojskowy przewiduje również odczytanie Apelu Pamięci wraz z Salwą Honorową. Uroczystości zakończą się defiladą Kompani Honorowej przy dźwiękach Warszawianki.

plakatto