III GALA KRESOWA

Tegoroczna edycja Gali Kresowej organizowana przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód Oddział w Wałbrzychu odbędzie się w nieco zmienionej konwencji.

Tematem przewodnim jest oczywiście koncert zespołów kresowych, w tym roku utrzymany w tematyce twórczości Stanisława Moniuszki z uwagi na obchodzoną 200–tną rocznicę urodzin kompozytora. Na koncert zapraszamy Państwa 17 listopada ( niedziela) na godzinę 18:00 do świetlicy wiejskiej w Starych Bogaczowicach.
Od 12 listopada w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach dostępna będzie wystawa Romana Kuliniaka pn.” Lwowskie impresje”.
W tym roku naszymi partnerami są Gmina Stare Bogaczowice oraz Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach.
Natomiast  19 listopada zapraszamy Państwa do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej „ Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu na spotkanie autorskie, ze znawcą Kresów Wschodnich, wykładowcą akademickim Uniwersytetu Opolskiego, autorem wielu publikacji o tematyce kresowej z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją. Wykład pt. “Dramat Kresów po 17 września 1939 roku” połączony z promocją XIII tomu z cyklu Kresowa Atlantyda.
projektwyklad1