Sesja Rady Powiatu

W środę 30 października odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Na początku obrad Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Sylwestra Wawrzyniak podziękowała delegacji z Czarnego Boru, czyli: Wójt Gminy Adam Górecki,  Sołtys Czarnego Boru Bolesław Kalisz, Prezes Stowarzyszenia Atrakcyjni Ewa Czaplicka, Maria Kalisz, Marioli Banach, Halina Policht, Edyty Świerczyńskiej, Genowefy Górki za godne reprezentowanie Powiatu Wałbrzyskiego podczas Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych 2019 w Niemczy i zajęcie III miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy. Dobra wiadomość nadeszła również dla mieszkańców gminy Stare Bogaczowice. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek Członka Zarządu Bogusława Uchmanowicza i zdecydował o dofinansowaniu kwotą 40000zł zakup nowego wozu bojowego dla OSP Stare Bogaczowice.