Projekt platformy e-usług.

Powiat Wałbrzyski wdraża projekt pod nazwą :” Platforma e-usług administracji publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.”

Podstawowym założeniem projektu jest budowa platformy e-usług administracji publicznej w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Platforma ukierunkowana jest na poprawę jakości oraz efektywności administracji publicznej poprzez instalację 50 nowych stacji komputerowych, instalację nowych serwerów, wdrożenie e –usług z zakresu rejestru dróg powiatowych, administracji architektoniczno – budowalnej.
Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju społecznego i gospodarczego poprzez podniesienie jakości życia mieszkańców i jakości pracy urzędników, zmniejszą się koszty funkcjonowania administracji publicznej a zwiększy się efektywność. Projekt zagwarantuje tez łatwiejszy dostęp do informacji dla ludności i przedsiębiorców.
„W Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu już funkcjonuje projekt zrealizowany w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Województwa Dolnośląskiego E-PEUG usprawniający wykorzystanie baz topograficznych i geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Obecnie realizowane przedsięwzięcie będzie współpracowało z istniejącą bazą geodezyjną co pozwoli zoptymalizować funkcjonalność urzędu i zwiększyć dostępność oferowanych przez nasz urząd usług- mówi Starosta Krzysztof Kwiatkowski”
Projekt dofinansowany z jest Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Osi Priorytetowej 2 Technologie informacyjno-komunikacyjne, działanie 2.1 E-usługi publiczne, Poddziałanie 2.1.1. E-usługi publiczne – konkursy horyzontalne. Dofinansowanie z UE wynosi 2 363 680 zł. Wkład własny Powiatu 466 320 zł.