Trasy Rowerowe na Ziemi Wałbrzyskiej!

Pod przewodnictwem Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w dniu dzisiejszym odbyło się kolejne posiedzenie dotyczące organizacji, łączenia i tworzenia tras rowerowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego

Włodarze Gmin Ziemi Wałbrzyskiej oraz Nadleśnictwa Wałbrzych, Świdnica i Kamienna Góra omówili kwestie związane ze stworzeniem wspólnej i spójnej koncepcji tras rowerowych w naszym regionie, która pozwoliłaby wyeksponować walory turystyczne i krajoznawcze Ziemi Wałbrzyskiej. Radny Powiatu Wałbrzyskiego Piotr Pol przedstawił wstępny zarys tras, natomiast gospodarze gmin przedstawili swoje postulaty. Planowane działania mają być długotrwałe i fazowe. Ustalono następujące wnioski:

➡️ Najważniejsze jest oznakowanie i połączenie już istniejących tras, tak aby można było swobodnie poruszać się pomiędzy gminami naszego powiatu. Dla przejrzystości i spójności trasy będą oznaczone numerami. W kluczowych punktach staną mapy z zaznaczeniem wszystkich dostępnych tras.
➡️Wybranie i stworzenie miejsc parkingowych, które umożliwią swobodne korzystanie z tras.
➡️Każda z Gmin zapozna się ze wstępnym projektem i naniesie ewentualne usprawnienia na swoim terenie.

W następnych fazach planowane jest m.in, powstawanie stacji naprawczych dla rowerów oraz tworzenie miejsc postojowych na trasach.