Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w całej Polsce odbyły się w ubiegły weekend spotkania w których gwiazdy sportu, aktorzy oraz politycy i samorządowcy czytali utwory należące do kanonu Literatury Polskiej.

W tym roku było to osiem lektur, które prezydent wraz z małżonka wybrali spośród ponad stu propozycji: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… „ Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

Główne uroczystości czytelniczego wydarzenia w Powiecie Wałbrzyskim odbyły się w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Na zaproszenie organizatorów Pani Iwona Frankowska WiceStarosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Pani Agnieszka Gielata Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Promocji i Oświaty Starostwa Powiatowego czytały fragment noweli "Dym" Marii Konopnickiej. Wydarzenie uświetniły występy muzyczne młodzieży z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom ziemi wałbrzyskiej za tak liczne przybycie.