7 września 2019 r. w Domu Zdrojowym w Szczawnie Zdroju o godzinie 16:00 odbędzie się ósma edycja Narodowego Czytania.

W tym roku czytane będą teksty ośmiu nowel wybranych przez Parę Prezydencką. Zaproszeni goście , mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego oraz okolic czytać będą wybrane nowele : Konopnickiej, Orzeszkowej, Prusa, Sienkiewicza, Żeromskiego Reymonta, Schulza i Rzewuskiego. Według scenariusza oprócz czytania wybranych fragmentów nowel przez zaproszonych Gości, odbędzie się quiz z nagrodami , wysłuchanie ciekawostek z życia pisarzy oraz każda chętna osoba z publiczności będzie miała możliwość przeczytania fragmentu nowel i wystąpienia przed publicznością. O oprawę artystyczną zadba m.in. młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju.

Serdecznie zapraszamy!