Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa.

Pod przewodnictwem Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, WOPRu i Służb Medycznych oraz Sanitarnych

Najważniejsze wnioski i decyzje to:

- Zapewnienie bezpiecznych wakacji dla dzieci poprzez wzmożone kontrole trzeźwości użytkowników ruchu drogowego, kierowców autobusów i kierowników wycieczek.

- Współpraca służb bezpieczeństwa w zakresie zabezpieczania imprez masowych i plenerowych oraz ostrzegania przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

- Zabezpieczenie kąpielisk i miejsc wypoczynkowych ze wzmożoną uwagą na dzikie i nielegalne kąpieliska.

- Minimalizowanie ryzyka związanego ze spożywaniem alkoholu i innych używek przez młodzież poprzez kontrolę sklepów i większą ilość patroli służb bezpieczeństwa.

- Kontrola jakości i bezpieczeństwa ośrodków wypoczynkowych znajdujących się na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.