"Melodie dla Anny" w Szczawnie Zdroju wczoraj. Dzisiaj zapraszamy do Głuszycy

Piosenki Anny German zabrzmiały wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.

Już po raz piąty Powiat Wałbrzyski oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oddział Wałbrzych zorganizowało taki festiwal. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać piosenek w j. polskim jak również i w j. rosyjskim.
Kilkaset osób razem z artystami z Domu Polskiego z Mińska zaśpiewało znane przeboje tragicznie zmarłej piosenkarki. Usłyszeliśmy m.in. „Zakwitnę różą”, „Kupiłabym ci me kochanie” czy„Russkaja razdolnaja”.
Z ramienia organizatora festiwalu była Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska, przedstawiciele powiatu, mieszkańcy ziemi wałbrzyskiej oraz liczni kuracjusze. Podczas koncertu najwyższe odznaczenie order Mickiewicz-Puszkin otrzymała Pani Maryna Tavarnitskaya za szczególne osiągnięcia w promowaniu kultury Białoruskiej i Polskiej w Naszym Regionie.
To jeszcze nie koniec festiwalu. Już dziś w sali widowiskowej w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 26, odbędzie się drugi z koncertów. Zapraszamy o godz. 18.00. Wstęp Wolny!!!